הדוג'ו

אמנות לחימה שאינה כוללת את תרגול המוח והתודעה אינה שלמה, כי תרגול הטכניקות מכין את הגוף לקרב, אבל תרגול המוח והתודעה הוא שמכין אותך להתמודדות עם הכאוס של הקרב. כי השלום אינו היעדר כאוס, אלא קיומו של שקט פנימי גם באמצע הכאוס.

הדוג'ו (כיתת האימון) שלנו שייך לבית-ספר בוג'ינקאן (Bujinkan) העולמי, שמרכזו בעיר נודה ביפן ובראשו עומד הסוקה (ראש השיטה) ד"ר Hatsumi Masaaki. אנו לומדים ועוסקים בבודו-טאיג'וצו ("נינג'וצו"), תחת סוקה האצומי סנסיי (יפן) ודאי-שיהאן דני וקסמן (ישראל).

 

גישת הלימוד בדוג'ו שואפת ליישם את העקרונות והגישה לחיים ולאמנות-הלחימה של הנינג'וצו והג'ודו המסורתי, כפי שמלמדים המורים שלנו - האצומי סנסיי ודאי-שיהאן דני ווקסמן. הלימוד בדוג'ו מורכב מהיבטים לחימתיים-פיזיים והיבטים נפשיים-רוחניים. דרך הלימוד משלבת את דרך הלחימה המסורתית והעתיקה עם פילוסופיית זן, ומטרתו להכשיר את התלמיד כלוחם וכאדם בעל מודעות גבוהה לעצמו ולסביבתו ובעל שלווה נפשית פנימית עמוקה, הומניזם ויכולת חשיבה מקורית, נועזת, יצירתית ו-"מחוץ לקופסה".

 

המורה: שידושי שי רגב, דאן 15, הוא תלמיד של דאי-שיהאן דני ווקסמן ועוסק באמנויות לחימה משנת 1989. את דרכו באמנויות הלחימה התחיל בג'וג'וצו מודרני ובג'ודו, לצד לימודי טאי-צ'י ומשנת 1999 הפך לתלמיד בודו-טאיג'וצו וג'ודו, תחת דאי-שיהאן דני ווקסמן. בד-בבד שי שוקד על העמקת לימודיו בבודו-טאיג'וצו ובג'ודו - ע"י לימודים וסדנאות בארץ ובעולם וכמובן על-ידי קשר הדוק עם ההומבו דוג'ו ביפן והמורים הבכירים המלמדים בו.

כמו-כן, שי הוא גאוגרף (M.Aׂׂׂ) מתכנן ערים במקצועו, ועוסק במגוון ענפי ספורט אתגרי.


אנו מקבלים בשמחה כל אדם מגיל 15 ומעלה, שמעוניין/ת ושמוכן/ה ללכת בדרך הקשה הזו - הדרך לגילוי האני האמיתי, תוך שליטה באגו, לחישול הנפש והגוף וללימוד הלחימה בדרך השלווה והשקטה.

E-mail: shai.budo@gmail.com Tel: 050-6218325 

© 2016 by Bujinkan Caracal Dojo. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now