השיטה

בודו-טאיג'יצו (Budo-Taijutsu, ידוע גם בשם "נינג'יצו") הינה אמנות לחימה יפנית בעלת שורשים עתיקים, המשלבת ידע רב-שנים בלחימה ובנפש האדם. שילוב זה, של גוף ונפש, בונה אמנות לחימה יעילה ובריאה, המסייעת לעוסק בה להתמודד מול קשייו ואתגריו של העולם המודרני.

בבודו-טאיג'יצו משתמשים ברוגע, בתנועה הטבעית, בתזמון ובשליטה על טווחים כדי להתגבר על מהירות וכוח היריב. התנועה המדוייקת והטבעית בכל פעולה גורמת לכך שהכוח נובע מהתנועה גרידא ומעשה החמיקה נובעת מפעולת התאמה פשוטה של מיקום. בבודו-טאיג'וצו אנו משתמשים בכלי נשק, במכות וחבטות, בחניקות ובהטלות לקרקע. כמו כן יש בשיטה קפיצות וגלגולים. שיטה זו היא אחת מאמנויות לחימה הנדירות הקיימות היום בעולם שאינה כוללת תחרותיות ספורטיבית או כללים מלאכותיים. ההדרכה שלנו מדגישה את ה-שינגן גטה - טכניקות הישרדות לחימה.

מטרת הנינג'וצו היא להיות כזרם תת-ימי: שקט, נסתר, חזק, מתמיד ומתאים את עצמו לסביבה ולמצבים משתנים, אך יחד עם זאת חותר למטרה.
עד לאמצע שנות ה-90' בערך, כינו את השיטה שלנו "נינג'וצו", אבל אז החליט הסוקה, ראש השיטה, על החלפת השם ל-"בודו-טאיג'וצו" והיא נלמדת בבית-הספר שניקרא בוג'ינקאן ושמרכזו בעיר Noda שביפן.
"בודו" פירושו "דרך הלחימה" והפירוש של טאיג'וצו הוא "טכניקות גוף". אם נחפש מינוח מקביל בעברית, אפשר להשתמש בהגדרה "קרב של מגע גופני", ללא נשק. למרות השם (המעט מטעה לטעמי), כוללת השיטה 9 בתי-ספר/שיטות לחימה יפניות עתיקות, שחלקן כוללות שימוש בכלי נשק רבים. בין בתי הספר שנלמדים בבית-ספרנו קיימים 3 שמזוהים עם הסמוראים, 3 שמזוהים עם שבטי הנינג'ה ו-3 שמקורם סיני. האצומי מסאקי סנסיי, ראש השיטה הנוכחי, הינו הראש ("סוקה") של כל 9 השיטות הללו והוא קיבץ אותן תחת קורת גג אחת ומלמדן כמיקשה אחת, לה הוא נתן את השם בודו-טאיג'וצו. מכיוון הבוג'ינקאן כולל 9 בתי-ספר, די קשה לדבר על "מאפיינים" של בית-הספר ויותר קל לדבר על "מאפייני הבודו-טאיג'וצו". המאפיינים הם אלו אותם מדגיש סוקה האצומי בכל שיעוריו: שמירה על הטווח הנכון, מיקום נכון, תנועה מתמדת ושליטה. ואלו השיטות הנכללות בבוג'ינקאן:
 
  • קוטו-ריו. (Koto-ryu Koppojutsu (虎倒流骨法術

  • גיוקו-ריו. (Gyokko-ryu Kosshijutsu (玉虎流骨指術

  • קוקישינדן-ריו. (Kukishinden Happo Bikenjutsu (九鬼神伝流八法秘剣術

  • פודו-ריו. (Shinden Fudo-ryu Dakentaijutsu (神傳不動流打拳体術

מהות הנינג'וצו:

הנינג'וצו מגלם בתוכו את התפיסה המלאה ביותר של הגנה עצמית, לא רק במובן הפיזי אלא גם במובן הנפשי והרוחני. דרך הנינג'ה היא דרך ההתקיימות, הסיבולת, ההישרדות והערמומיות. נינג'וצו היא הדרך להגיע למה שאנו צריכים תוך כדי עשיית העולם מקום טוב יותר.
מיומנות הנינג'ה היא אמנות הניצחון.

(עפ"י טושיטסוגו טקמאצו, סוקה 33 לשושלת הטוגקורה).

E-mail: shai.budo@gmail.com Tel: 050-6218325 

© 2016 by Bujinkan Caracal Dojo. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now